• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here


altObóz zorganizowano w Garczynie w dniach 2-15 lipca  dla członków szkółki żeglarskiej JKMW "Kotwica". Uczestnikami było 25-cioro dzieci w wieku 6-13 lat.

Opiekę sprawowali:
Marek Wójcik, Anna Miller, Agnieszka Maciejczuk i Adam Krefta jako stażysta.
Uczestnicy mieli do dyspozycji:10 łodzi klasy Optymist, 2 łodzie kl. L'Equipe, łódź kl. Orion i Laser. Zajęcia na wodzie zabezpieczała łódź z 30 KM silnikiem. Do dyspozycji uczestników był kompleks sportowy typu Orlik z boiskami do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej.

 

 

Każdy z uczestników obozu dysponował własnym rowerem, co pozwalało na organizowanie atrakcyjnych wycieczek po okolicy. Zajęcia sportowe były znakomitym uzupełnieniem programu żeglarskiego
Uczestnicy byli zakwaterowani w 3-4 osobowych pokojach z łazienkami o wysokim standardzie.
W trakcie obozu uczestniczyliśmy w 2 imprezach sportowych: Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna i Regatach o Puchar Dyrektora Ośrodka i Komandora JKMW "Kotwica"
W każdej z tych imprez, uczestniczyło każdorazowo ponad 40 uczestników z UKS Wodniacy Garczyn i Szkoły Sportowej w Bałtijsku. Dzięki różnorodności sprzętu jakim dysponowaliśmy, na obozie możliwe było prowadzenie szkolenia żeglarskiego pod kątem przygotowania regatowego i szkolenia żeglarskiego w kierunku uzyskania stopni żeglarskich.
Dodatkowo  dla uczestników obozu, zorganizowana została wycieczka do Kościerzyny, połączona ze zwiedzaniem muzeum kolejnictwa.
Mimo paru drobnych urazów, nie było przypadków, które wykluczyłyby kogokolwiek,  z możliwości uczestnictwa w zajęciach. Składamy  podziękowania osobom i firmom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia naszego pobytu i sprawiły, że wszyscy jego uczestnicy wyjechali z Garczyna z atrakcyjnymi upominkami. 

 

Trener Szkólki Żeglarskiej JKMW "KOTWICA"

                 Marek Wójcik