• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here

 

Był to rok ciekawy, z sukcesami organizacyjnymi, sportowymi i rejsowymi, ale trudny ze względu na „pandemię”. W marcu walne zebranie zatwierdziło zmiany w Zarządzie oraz skorygowało “Plan przedsięwzięć” na sezon żeglarski. Miesięczne opóźnienie wodowania wykorzystaliśmy na zakończenie prac naprawczo – remontowych, a w połowie czerwca nasze jachty wystartowały w pierwszych, morskich regatach wieloosobowych. Ruszyliśmy także na pokładach s/y Tornado i s/y Sarmaty II w rejsy bałtyckie do portów Polski,  Danii i Szwecji wykorzystując otwarcie tych państw dla żeglarzy.

 S/y Hadar startował w większości regat kalendarza PoZŻ, zajmując pierwsze miejsca w grupach KWR i ORC, zdobywając między innymi wspaniały Złoty kompas Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku oraz tytuł Morskiego Żeglarskiego Mistrza Polski w grupie ORC – A. W sezonie żeglarskim 2020 nasze jachty spędziły na morzu 193.dni, a na ich pokładach umiejętności żeglarskie doskonaliło i staże zdobyło 498 żeglarek i żeglarzy.

 Regatami o Puchar Kaprów i Puchar Komendanta OSŻ MW, w których startowało 18 załóg zakończyliśmy sezon żeglarski, a jachty zostały wyslipowane i zabezpieczone na czas zimowego postoju. Wszystkie przedsięwzięcia zostały zrealizowanie bez strat sprzętowych oraz bez wypadków, co świadczy o dobrym wyszkoleniu Kapitanów i Załóg oraz poczuciu odpowiedzialności za powierzony sprzęt.

 Ten udany 2020 rok zakończyliśmy ubierając przy kolędach tradycyjną choinkę bożonarodzeniową, a na ostatnim posiedzeniu Zarząd zatwierdził “Komunikat” na 2021 rok i “Regulamin używania jachtów”, prezentowane w załącznikach. Trwają prace nad planem rejsów i regat na 2021 rok w którym chcemy wysłać s/y Tornado na „Tall Ship Races 2021”- zapraszamy do udziału. 

Serdecznie dziękujemy Klubowiczkom, Klubowiczom, Sympatykom, Fanom i Sponsorom Klubu za udział w zrealizowanych przedsięwzięciach. Dziękujemy Zarządowi, Komisji Rewizyjnej i Sądowi Koleżeńskiemu za czas poświęcony na społeczną działalność, dziękujemy Komendantowi OSŻ MW i Załodze za wsparcie działalności Klubu.

 W zbliżającym się roku 2021 życzymy Koleżankom i Kolegom pomyślnej realizacji planów osobistych i żeglarskich, ciekawych i udanych rejsów, sukcesów regatowych i szczęśliwych powrotów do „Starego Portu”, w którym oczekiwać będą Ukochani.             

JKMW Kotwica na Facebook.com