• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here

Sprawozdanie z rekreacyjno–żeglarskiego obozu w Garczynie

grupaW dniu 15.08.2014 dobiegł końca tegoroczny klubowy rekreacyjno–żeglarski obóz w Garczynie. W tym roku, na uroczej i gościnnej ziemi kościerskiej wypoczywała i bawiła się 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży pod czujnym okiem 4 wychowawców: Katarzyny Sadoch,  ks. Grzegorza Mnich, Tomasza Węglerskiego i Artura Haberki oraz Pani Kierownik obozu Bożeny Wieczorkowskiej.

Przez dwanaście dni doskonałej pogody udało nam się w 100% zrealizować przedsięwzięcia przewidziane planem obozu. Po kilkudniowych przygotowaniach i treningach przeprowadzono Regaty o Puchar Komandora JKMW „KOTWICA”. Po eliminacjach do półfinału zakwalifikowało się 6 załóg z 21 zawodnikami, a sam finał zgromadził 11 zawodników na pokładach 3 jachtów typu „PUCK”. Regaty przez trzy dni budziły wiele emocji i komentarzy, o czym może świadczyć fakt, że dopiero ostani 6 bieg finałowy regat decydował o kolejności na podium.

Po raz pierwszy w historii naszych obozów, pod patronatem oficjalnego Sponsora Szkółki klubowej firmy PROTEA przeprowadzono zawody triathlonowe o Puchar Prezesa firmy PROTEA, który oprócz pucharu ufundował nagrody rzeczowe.

Po sześciu dniach treningów oraz dopasowania dystansów do możliwości młodocianych zawodników, zawody przeprowadzone zostały w czterech grupach.

Zawodnicy, w zależności od wieku i płci, mieli do pokonania: wpław od 25 – 50 m, rowerem dystans od 1200 – 2400 m a trasa biegu liczyła od 400 – 1600 m.

Na strzelnicy sportowej PCM dla wszystkich uczestników obozu zorganizowaliśmy również szkolenie z zasad posługiwania się karabinkiem sportowym Kbks. Po dwudniowym szkoleniu przeprowadzone zostały zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. Oprócz kwalifikowanych zawodów, regat i konkursów nasza młodzież czynnie wypoczywała grając w piłkę nożną i siatkową na „Orliku”, brała udział w podchodach, marszu na orientację (gdzie miała możliwość zapoznania się z kompasem i mapą topograficzną). Nasi podopieczni codziennie zwiedzali urocze okolice Garczyna, pokonując na rowerach kilometry szutrowych tras wokół obozowiska i Kościerzyny, korzystali z kąpieliska, korzystali nie tylko z jachtów żaglowych, ale również z kajaków, rowerów wodnych i pontonu z silnikiem przyczepnym. Był też czas na dyskoteki, ognisko, śpiew i pieczenie kiełbasek a dla chętnych wędkowanie.

Każdy z uczestników obozu, na uroczystym apelu podsumowującym obóz, otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a zwycięzcy zawodów, regat i konkursów puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczane przez zaproszonych gości: byłego Wiceministra Edukacji, Komandora Jacht Klubu Marynarki Wojennej, Dyrektora PCM Garczyn i Komendanta obozu.

Zarząd JKMW „KOTWICA” składa serdeczne podziękowania firmą PROTEA i FARM FRITES POLAND za sponsoring a szczególnie Pani Dorocie Rzepka-Markowskiej oraz panu Dariuszowi Wierzbickiemu, dzięki którym udało się pozyskać dla uczestników obozu nagrody rzeczowe (koszulki, czapeczki, kubeczki, latarki, długopisy itp.), księdzu Grzegorzowi Mnichowi, który nie tylko z pełnym zaangażowaniem pełnił role wychowawcy, wspierał nas wszystkich duchowo, ale również ufundował dzieciom dodatkowe puchary i słodycze.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tegorocznego obozu wrócili wypoczęci i zadowoleni oraz że czas spędzony na obozie z JKMW „KOTWICA” będzie długo i mile wspominany.

 

         Poniżej kilka zdjęć z obozu.

 

dyplomgarczyn

 

IMG 0429

grupa

IMG 0428

IMG 0435

IMG 0473

IMG 0520

IMG 0525

IMG 0776

IMG 0819

IMG 0859

IMG 0888

IMG 0913

IMG 0978

IMG 0981

IMG 1027

IMG 1048

IMG 1334

IMG 1341

IMG 1367

WP 000361

 

IMG 1071

IMG 1145

IMG 1209