• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here

IMG 8061 400x300ZIMOWISKO SZKÓŁKI

ŻEGLARSKIEJ

PIWNICZNA 2013r.

 

 

 


W lutym 2013 roku Jacht Klub Marynarki Wojennej „KOTWICA” przy współpracy z parafią pw.św.Karola Boromeusza w Gdyni, oraz sponsoringu TU i TUW SKOK UBEZPIECZENIA, zorganizował po raz trzeci zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W tym roku nasze dzieci i młodzież, miały okazję wypoczywać w Piwnicznej Zdrój, w gościnnej ziemi nowosądeckiej. Kilkudniowy pobyt obfitował w szereg atrakcji i po raz pierwszy zgromadził aż 54 osoby.W wyjeździe oprócz dzieci, wzięły udział osoby dorosłe – nasi klubowicze.


W sobotę 15.02.2013r.,po pierwszych zajęciach weryfikujących umiejętności narciarskie,podzielono uczestników na grupy zaawansowanych i początkujących.Dla początkujących narciarzy przez kolejne dni zostały zorganizowane zajęcia nauki jazdy na nartach, na stoku bezpośrednio sąsiadującym z hotelem. Grupa zaawansowana pod opieką klubowych instruktorów kol. Artura Haberka i Henryka Celucha ruszyła na stoki narciarskie zlokalizowane w okolicy.W trakcie ośmiodniowego pobytu, nasi podopieczni przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zdobywali, dobrze się bawiąc, kolejne stoki w Wierchomli, Szczawniku, Jaworzynie Krynickiej, Kokuszki i Rytra. 
Codziennie w godzinach późno popołudniowych po powrocie z nart ,dzieci i młodzież spędzała czas na grach i zabawach zorganizowanych w hotelowej świetlicy pod opieką pani plastyczki,oraz na saneczkach izabawie w śniegu na hotelowym placu zabaw . Dzięki obecności ks. Grzegorza Mnich z gdyńskiej parafii pw. św K. Boromeusza  wszyscy chętni  mogli wziąć udział w odprawianych codziennie wieczornych mszach.
 W poniedziałek 18 lutego,po powrocie ze stoków Wierchomli i Szczawnika, wszyscy uczestnicy wzięli udział w  wyjeździe do Aquaparku z źródłami termalnymi (Poprad Słowacja ). W środę 20 lutego zorganizowano wycieczkę do Krynicy Górskiej połączonej z jazdą na stokach Jaworzyny, oraz zwiedzaniem miasta.W czwartek 21 lutego po intensywnym dniu spędzonym  na stokach Kokuszki
w Piwnicznej Zdrój (nadmienić należy że w zjazdach brała już udział  grupą początkująca) został zorganizowany  kulig, a bezpośrednio po nim ognisko i grill z tradycyjną kiełbasą i lokalną kwaśnicą. W piątek 21 lutego po dopołudniowych zajęciach i zjazdach na stokach Rytra, wszystkie dzieci wzięły udział w zawodach narciarskich podsumowujących proces szkolenia.Podkreślić należy,że cała 20 osobowa grupa  dzieci i młodzieży opanowała sztukę jazdy na nartach i mogła wziąć udział w zawodach jako pełnoprawni zawodnicy.W trakcie zawodów rozegrano dwa zjazdy slalomem na 600 metrowej trasie. Wszyscy zawodnicy ukończyli zawody w dobry zdrowiu i humorze.Wieczorem sędzia główny zawodów kol. Roman Adamski odczytał wyniki. Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez klubowego sponsora szkółki JKMW „KOTWICA” TU i TUW SKOK UBEZPIECZENIA nagrody rzeczowe, kurtki i koszulki z logo SKOK-u i JKMW „KOTWICA”,złote medale pamiątkowe, dyplomy oraz ufundowane przez ks. Grzegorza  słodycze.Zgodnie z regulaminem zawodów wręczono również  Puchary Komandora Klubu za zajęcie I, II i III miejsca. W sobotę 23 lutego, ostatnim dniu naszego pobytu w Piwnicznej po dopołudniowych zabawach w śniegu nadszedł nieuchronnie czas pakowania i powrotu do domu.
Dzięki zaangażowaniu i pracy kadry zimowiska, Pani Bożenie Wieczorkowskiej – Kierowniczce wyjazdu, wychowawców i instruktorów ks. Grzegorzowi Mnich,Arturowi Haberka,Henrykowi Celuch oraz sponsorowi szkółki JKMW „KOTWICA” TU i TUW SKOK UBEZPIECZENIA nasze zimowisko naprawdę było bardzo udane i pełne wrażeń, zarówno dla dzieci jak i dorosłych .

 

Kierownik  Klubu
/-/
Artur Haberka       

 

{phocagallery view=category|categoryid=2|limitstart=0|limitcount=20|displayname=0}