• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here

sdc11467.jpg

W dniach 28.06.2011 – 12.07.2011 odbył się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, obóz Szkółki Żeglarskiej JKMW „Kotwica”. W obozie wzięło udział 22 dzieci w wieku 6-12 lat, w większości członków Szkółki Żeglarskiej. 

Zdjęcia z obozu są tutaj

Uczestnicy byli zakwaterowani w pokojach 2 i 4 osobowych, z węzłem sanitarnym, w nowo oddanym do użytku hotelowcu.
Uczestnicy obozu zostali podzieleni na trzy grupy, pod względem umiejętności żeglarskich i wieku. Pozwoliło to na dostosowanie poziomu zajęć do umiejętności uczestników. Poza nauką żeglowania na łodzi klasy „Optymist” w programie zajęć znalazły się wycieczki rowerowe, piesze, gry i zabawy ogólnorozwojowe,integracyjne, oraz wyjścia na kąpielisko. Ponadto dzieci wzięły udział w wycieczce do Szymbarka i Kościerzyny.Atrakcją były dodatkowe zajęciach na ściance wspinaczkowej oraz zajęcia kajakarskie. Zostało zorganizowane ognisko i dyskoteka. W trakcie obozu odbyły się konkursy na najczystszy pokój, najsympatyczniejszego i najgrzeczniejszego uczestnika obozu, jak również przeprowadzonych zostało kilka rywalizacji sportowych.
11.07.2011r., przy zmiennym wietrze, odbyły się regaty. Zostały one rozegrane w trzech grupach i wzięli w nich udział wszyscy uczestnicy obozu. Pierwsze miejsce w grupie I zajął Michał Pytel, w grupie II Aleksander Brągoszewski, a w grupie III Magdalena Kluczyk. 11 lipca miało miejsce uroczyste zakończenie obozu, w którym wzięli udział Komandor Klubu Edward Kinas, kierownik biura Artur Haberka, dyrektor PCM oraz kierownik i wychowawcy. Podczas uroczystości zostały wręczone puchary i nagrody ufundowane przez TU SKOK, sponsora Szkółki Żeglarskiej.

Kierownik Szkółki Żeglarskiej
Anna Waszkiel