• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here

narty_dzieci.jpgJacht Klub Marynarki Wojennej „KOTWICA”  zorganizował zimowiska dla dzieci szkółki żeglarskiej JKMW „KOTWICA”  sponsorowanej przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK 

Poniżej przesyłam klika słów tytułem sprawozdania z przebiegu zimowiska .
Pragnę podkreślić, że dzieci wróciły bardzo zadowolone i wszystkie posiadły umiejętność jazdy na nartach.

 

  

" Na feriach życie płynie .....", nam również szybko ten czas przeminął.
 Dopisywało zdrowie, pogoda, grzeczne dzieci .
Już pierwszego dnia szkolnych ferii 2011r, szkółka żeglarska Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA” w liczbie 14 dzieci w wieku 5-12 lat pojechała na obóz narciarski do Wieżycy. Słoneczna pogoda przez cały pobyt sprzyjała nauce jazdy na nartach,  a dzieci z ochotą brały udział w zajęciach. Oczywiście każdego dnia nie brakowało swobodnych zabaw na śniegu. Ze szczytu wyciągu „Koszałkowo” co dzień podziwialiśmy malowniczą panoramę Kaszub, oraz widok na jezioro.
Od soboty mieliśmy wymarzone warunki narciarskie: lekki mróz - 3 stopnie, słońce i nie za dużo jak na ferie, narciarzy. Całe przedpołudnie do godz. 12  byliśmy na zajęciach narciarskich. Podzieleni na 2 grupy zaawansowania, dzielnie walczyliśmy. Po obiedzie nie za dużo czasu wolnego, krótka „sjesta”. Zajęcia popołudniowe to zabawy na śniegu, spacery krajoznawcze oraz nasze ulubione zjazdy na „oponkach”. Po zakończeniu zajęć sportowo – kulturalnych , pędziliśmy na kolację. Wieczór to czas  zajęć wg zainteresowań: bilard, gry w grupach, spotkania i pierwsze randki. Gdy wybija godz. 21.30 to czas na wieczorną toaletę i przygotowanie do snu. Tak mija dzień za dniem......ktoś by powiedział NUDNO, codziennie to samo. Ale tutaj nikt nie miał prawa się nudzić - czas zorganizowany i wypełniony po brzegi.
Pod okiem opiekunów wychowawców: Pana Pawła Olszewskiego, Pana Marka Wójcika  dzieci uczyły się samodzielności, niektórzy grzeczności, także radzenia sobie w trudniejszych momentach.
 W czwartek mali kursanci pokazali swoje umiejętności narciarskie, biorąc udział w zawodach. Zjazd  slalomem ukończyli wszyscy bardzo zadowoleni. Najlepsi i najmłodsi otrzymali puchary, a za dzielną postawę kadra obozu wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Okolice Kaszub pożegnaliśmy bawiąc się przy ognisku.
   

     
       Kadra Obozu                                                                                    Kierownik Klubu
                                                                                                               Artur Haberka