• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2021 - Custom text here
Żeglarki i Żeglarze, Sympatycy żeglarstwa, Przyjaciele z Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Mar. Woj.
 
Dzisiaj mija 67 rocznica utworzenia Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej, specyficznej jednostki, której celem zawsze było kształtowanie charakterów, zamiłowania do morza, wpajanie odpowiedzialności, koleżeństwa i odwagi. Powoływani na stanowisko Komendanta Ośrodka oficerowie wykonując zadania służbowe realizowali także swoje hobby, a pod białymi żaglami spędzali wszystkie wolne chwile prowadząc rejsy, startując w regatach szkoląc przyszłe kadry Marynarki Wojennej i angażując się w działalność Klubu.
Poparcie ze strony Dowództwa i Ministerstwa dawało możliwość wspólnego wykorzystywania sprzętu Ośrodka do organizacji wypraw oceanicznych i wieloetapowych rejsów morskich pod banderą Jacht Klubu Mar. Woj. prowadzonych przez kapitanów jachtowych w granatowych mundurach. Pozwalało na starty w prestiżowych regatach krajowych i zagranicznych, przynosiło sukcesy w postaci zdobytych tytułów mistrzowskich oraz cennych pucharów. Młodzież klubowa na jachtach udostępnionych przez Ośrodek uczyła się
samodzielności, odpowiedzialności i przyjaźni, a większość z nich wstępowała do służby w Marynarce Wojennej.
Dzisiaj nasze drogi nieco się rozeszły, ale w dalszym ciągu ten sam wiatr wypełnia żagle, ta sama morska woda rozbryzguje się na kadłubach i jak dawniej dłoń żeglarska unosi się w geście pozdrowienia.
Życzymy Wam Szanowni Żeglarscy Przyjaciele z Ośrodka, pomyślnych wiatrów, właściwych kursów, dobrych wyników w szkoleniu, udanych rejsów i szczęśliwych powrotów do starego portu.
 
A życzenia te kieruje do Was były komendant Ośrodka, kapitan jachtowy, Jerzy Brezdeń