• 1

  Rejsy

 • 2

  Regaty

 • 3

  Szkolenia

 • 4

  Wypoczynek pod żaglami

Copyright 2019 - Custom text here

Rejsy

unnamed30 sierpnia o g. 0320 s/y Tornado pod kapitanem Irkiem Górecznym zacumował w porcie macierzystym, kończąc piąty - bałtycki etap Rejsu Jubileuszowego dla uczczenia setnej rocznicy utworzenia MW RP. Pokonując 1121 Mm jacht odwiedził Rygę, Tallin i Helsinki. Pobyt w Tallinie  zaakcentowano oddaniem hołdu marynarzom okrętu podwodnego ORP Orzeł, który wsławił się ucieczką z internowania w tym porcie w 1939 roku. Jacht i załoga spisały się znakomicie.

20190719 203411S/Y Tornado pod Kpt. Andrzejem Mesojedem kontynuuje trzeci etap rejsu na trasie Szkocja – Norwegia. Po drodze jacht zawija do malowniczych porcików i przystani, w których grupa badawcza kierowana przez Basię - Barbi natrafiła wreszcie na "Maskonury" i z zapałem przystąpiła do poznania tych wspaniałych ptaków będących celem wyprawy. Stopy wody pod kilem, kapitanie, a Tobie Barbi wyników badań, które przyniosą Ci światową sławę. Następny, czwarty etap poprowadzi Kpt. Mariusz Selke z Bergen do Gdyni gdzie jacht spodziewany jest 11 sierpnia.

20190625 1705040Pierwszy etap rejsu za nami. Kpt. Andrzej Załucki wraz z załogą przeprowadzili jacht z Gdyni do Bergen w Norwegii. Po drodze towarzyszyły im urozmaicone warunki pogodowe, jacht spisywał się dzielnie, a dostarczone przez fiordy wrażenia estetyczne pozostaną na zawsze w pamięci. Aktualnie jacht przemierza Morze Północne zmierzając do portów Szkocji.
Stopy wody pod kilem dla s/y Tornado i jego Załogi.

mapa rejs tornado 2019

  

  

 

 

  

  

  

 

 

  

 

ZAŁOŻENIA REJSU KLUBOWEGO w 2019 r. na S/Y Tornado z Jacht Klubu Mar. Woj. „Kotwica”, do portów Danii, Norwegii, Szkocji, Niemiec, Estonii, Finlandii, Szwecji, Łotwy i Litwy.

60 lecie materiał do haftu 01Dla uczczenia 11 listopada - Dnia Odzyskania Niepodległości, Komandor Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” zaprasza na rejs do miejsc upamiętniających chwalebne czyny Polaków w Pucku i Helu. Rejs odbędzie się w dniach 9 – 11 listopada na s/y Legii. Wyjście jachtu z Gdyni 9.11 około południa, przejście do Helu, złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej. 10.11 przejście do Pucka, złożenie kwiatów pod pomnikiem Zaślubin z Morzem i popiersiem gen. Józefa Hallera. 11.11 przejście do Gdyni i wyokrętowanie załogi. Szczegóły pod Tel. 504 457 508.

niepodleglosc.jpg